Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Në fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 32
Age : 47
Location : Kosova & Prishtina
Registration date : 10/02/2009

Në fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë Empty
MesazhTitulli: Në fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë   Në fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë EmptyMon Mar 16, 2009 5:59 pm

Lee Redmond.jpgNë fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë

Gruaja e cila ka hyrë në Librin e rekordeve Guinness për thonjtë më të gjatë në botë, i ka thyer ata në një aksident trafiku. Asgjë, së paku tash e tutje nuk do t’i frikësoj fëmijët e vegjël. Lee Redmond nga Salt Lake City në vitin 1979 i kishte caktuar vetes misionin jetësor që të rris thonjtë më të mëdhenj në botë. Që prej atëherë nuk i ka prerë dhe më vonë ka hyrë në Librin e rekordeve Guinness. I kanë matur gjithsej 8.5 metra gjatësi, derisa ai më i gjati ka qenë në gishtin e madh të dorës së djathtë – rreth 90 centimetra.

Megjithatë, ëndrra i ka zgjatur shkurt. Të martën rekorderja e thonjve ka pasur një fatkeqësi trafiku i cili 30 vite mundim ia ka quar huq. Për fat të mirë ajo nuk është në rrezik për jetën, mirëpo nuk dyshojmë, Lee do të mund të ketë probleme me veten kur të këndellet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.jeta-shqiptare.com
 
Në fatkeqësi thyen thonjtë më të gjatë në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI PER INFORMACIONE NE JETA SHQIPTARE :: INFORMATAT NE JETA-SHQIPTARE-
Kërce tek: