PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jam e zhgënjyer nga juria dhe organizatorët, meritoja çmimin e parë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 32
Age : 42
Location : Kosova & Prishtina
Registration date : 10/02/2009

MesazhTitulli: Jam e zhgënjyer nga juria dhe organizatorët, meritoja çmimin e parë   Fri May 21, 2010 10:08 pm

Flet Genta Ismajli pas mbylljes së finales së “Dancing with the stars
Zmadho pamjen,...
Nga: Blerand Rexhepi
Edhe pse mjaft në formë, Genta Ismajli nuk arriti të fitoj çmimin kryesor tek “Dancing with the stars”. Publiku dëshiroi, por juria ishte ajo që tha fjalën e fundit. Atraksioni vazhdon më fuqishëm.
Këngë dhe klipe të reja si befasi për fansat, së shpejti pritet promovimi i saj tek publiku turk, ndërsa turin e koncerteve e fillon nga data 15 qershor. Genta Ismajli vjen në një interviste për “Panorama plus”, duke rrëfyer të vërtetat pas mbarimit të spektaklit.

Si ndjehesh pas mbarimit të spektaklit?

Shumë e zhgënjyer, personalisht konsideroj që ishte zhgënjim gjithë kombëtar.

Je e zhgënjyer nga juria?

Sigurisht se po, edhe atë që nga fillimi.

Është përfolur me të madhe që Genta Ismaji do fitojë spektaklin “Dancing with the stars”. Si mendon, nga doli ky përfundim?

Po, është përfolur për shkak të vlerësimit real të punës dhe talentit tim, mirëpo edhe më shumë është përfolur që Genta Ismajli edhe pse është e pa krahasueshme me të tjerët nuk do të fitojë.

Disa thonin që Genta gjithmonë nëpër evenimente ka shkuar për të
rrëmbyer çmimin e parë, kuptohet edhe tek ky spektakël, por nuk doli ashtu, pse?

Genta çdo herë punon me zemër dhe përkushtim, e asnjëherë nuk dyshon për rezultatin.

Mendon se juria ka qenë e padrejtë ndaj teje?

Konsideroj që po, mirëpo qetësimin në shpirt tani e kam, pasi juria në përgjithësi nuk u tregua profesionale.

Po flitej se fituesi i ka pasur punët mirë me jurinë dhe për këtë ka fituar spektaklin, është e vërtetë? Sa ke dëgjuar këto fjalë prapa skene?

Po, shumë e vërtetë që kam degjuar, por nuk kam besuar që mund të ndodhë një gjë e tillë.


Të kanë ofruar diçka tjetër organizatorët pas mbarimit?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.jeta-shqiptare.com
 
Jam e zhgënjyer nga juria dhe organizatorët, meritoja çmimin e parë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI PER INFORMACIONE NE JETA SHQIPTARE :: INFORMATAT NE JETA-SHQIPTARE-
Kërce tek: