PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kërkohen vullnetarë për tu lexuar qenve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 32
Age : 42
Location : Kosova & Prishtina
Registration date : 10/02/2009

MesazhTitulli: Kërkohen vullnetarë për tu lexuar qenve   Mon Mar 16, 2009 6:13 pm

vullnetar.jpgKërkohen vullnetarë për tu lexuar qenve

Nga strehimorja për kafshë në qytetin britanik Nottinghamshire kanë publikuar një shpallje në të cilën kërkojnë vullnetarë të cilët janë të gatshëm tu lexojnë qenve. Kjo metodë ka për qëllim që t’i qetësojë dhe relaksojë kafshët, por edhe t’i përshtatë ato në shoqërinë e njerëzve. Në këtë mënyrë, shpresojnë në këtë strehimore, qentë më lehtë do të mund të gjejnë një shtëpi të re.

Shqisat e qenve gjithashtu stimulohen me aroma-terapi, e vullnetarët të cilët dëshirojnë të aplikojnë duhet të kanë zë të këndshëm. Vullnetarët e zgjedhur nuk do të kanë asnjë lloj ndalesash në lidhje me ato që dëshirojnë tu lexojnë kafshëve.

"Njerëzit mendojnë se kjo është bukur bizare dhe e pazakontë, por unë besoj që një ditë do të kuptojnë se këtë e bëjmë për të mirën e qenve, dhe atëherë edhe vet do të duan të bëjnë të njëjtën gjë", ka thënë asistente e menaxheres Elle Herring.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.jeta-shqiptare.com
 
Kërkohen vullnetarë për tu lexuar qenve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI PER INFORMACIONE NE JETA SHQIPTARE :: INFORMATAT NE JETA-SHQIPTARE-
Kërce tek: