PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qeveria italiane dëshiron të ndërtoj urën më të madhe në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 32
Age : 42
Location : Kosova & Prishtina
Registration date : 10/02/2009

MesazhTitulli: Qeveria italiane dëshiron të ndërtoj urën më të madhe në botë   Mon Mar 16, 2009 6:11 pm

Qeveria italiane.jpgQeveria italiane dëshiron të ndërtoj urën më të madhe në botë

Qeveria italiane të premten ka jetësuar planin për ndërtimin e urës më të madhe në botë e cila do të lidh Sicilinë me tokën. Qeveria ka mbështetur programin për punë publike, në të cilin, pos tjerash, parashihet ndërtimi i lidhjeve hekurudhore, autostradave dhe tuneleve me vlerë prej 17.8 miliardë euro.

Për projektin e urës janë paraparë 1.3 miliardë euro, derisa vlera e përgjithshme e këtij projekti është vlerësuar në 6.1 miliardë euro.

Kryeministri italian Silvio Berlusconi që moti po merret me ndërtimin e urës më të madhe.

Kritikuesit e projektit vlerësojnë se ato para do të ishte më mirë të shpenzohen në riparimin e rrugëve lokale dhe infrastrukturës. Mbështetësit e ndërtimit megjithatë vlerësojnë se ky projekt do të hap vende të reja të punës dhe do t’i ndihmojë ekonominë italiane të goditur nga recesioni që të forcohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.jeta-shqiptare.com
 
Qeveria italiane dëshiron të ndërtoj urën më të madhe në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI PER INFORMACIONE NE JETA SHQIPTARE :: INFORMATAT NE JETA-SHQIPTARE-
Kërce tek: