PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Leonora: Nuk këndoj maqedonisht!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 32
Age : 42
Location : Kosova & Prishtina
Registration date : 10/02/2009

MesazhTitulli: Leonora: Nuk këndoj maqedonisht!   Mon Mar 16, 2009 6:00 pm

Leonora Poloska.jpgLeonora: Nuk këndoj maqedonisht!

Këngëtarja nga Maqedonia, Leonora Poloska, e cila të premten mbrëma ishte mysafire në emisionin argëtues "Oxygen", ka thënë se kurrë nuk ka kënduar dhe nuk do të këndojë në gjuhën maqedonase. Kohëve të fundit u shndërrua në trend që disa nga këngëtarët e rinj shqiptarë nga Maqedonia të këndojnë edhe në gjuhën maqedonase duke dashur ta shtrijnë popullaritetin e tyre edhe te fansat maqedonas dhe duke u munduar të përfitojnë nga rasti dhe të dalin në skenat ndërkombëtare, siç ishte rasti me Adrian Gaxhën, i cili ishte njëri nga përfaqësuesit e Maqedonisë në Evrovisionin e fundit.

Mirëpo, e pyetur nëse ndonjëherë ka kënduar në gjuhën maqedonase, Leonora Poloska është përgjigjur se ajo nuk ka kënduar asnjëherë maqedonisht, për faktin se ata janë një popull shumë më i vogël se shqiptarët, dhe se do të këndonte në gjuhën e tyre, në qoftë se ka ndonjë këngëtar/e maqedonas/e që këndon shqip.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.jeta-shqiptare.com
 
Leonora: Nuk këndoj maqedonisht!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI PER INFORMACIONE NE JETA SHQIPTARE :: INFORMATAT NE JETA-SHQIPTARE-
Kërce tek: