PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Login
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 24
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   Wed Mar 11, 2009 11:13 am

Të dua të pres
Nuk dua të vdes
Me ylzit e natës
Unë të përshëndes

Ah sa natë e lumtur
Ah sa natë e qetë
Gjithmon më kujtohesh
Nga ora 12-të

Të dua pa masë
Të dua pa mbarim
Të dua më shumë
Se sa shpirtin tim

Të dua ,të dua
Për ty do të vdes
Por ti a më don mua?
Përgjigje po të pres?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Login
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 24
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Wed Mar 11, 2009 11:17 am

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!


Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?


Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jeta zemer pa mua?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Apr 17, 2009 10:26 pm

Gjith diten mendoj per ty e naten ja futi gjum Razz

Pak hajgare Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Apr 17, 2009 10:28 pm

Ishe i vetmi në jetën timeme të cilin une ndaja gëzime ditët që së bashku kaluam
më duket se shumë shpejt perënduan Por ti shumë shpejt shkove
të gjitha i harrove Tash të pres këtu që të jesh me mu, Në asgjë tjetër s’mendoj
kur syt e tu i shiqoj. Dhe e qetë kur nuk ri
sepse mendimet më shkojnë tek ti. E kam frikë të mbes në vetmi se të dua dhe ti atë e di.
Dhe nëse ty s’të kam këtu atëhere nuk mundem më me jetu… Tash këte këngë ty ta këndoj,
që ta kuptosh sa shumë të DASHUROJ.

Ne Emer te Jetes jeto me mua, ne emer te Dhimbjes vuaj me mua, ne Emer te Dashuris me thuaj Te Dua edhe kur te Vdes mos me harro Muaa........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Apr 17, 2009 10:31 pm

Ty me te Dasht osht nje Nder, Ty me te Fitu osht nje Betej, Ty me te Humb osht nje Fund Bote, Ty me te Puth osht e Pa pershkrushme, Ty me te harru osht e Pamundshme ..!!


Edituar për herë të fundit nga RreZiKanTe në Fri Apr 17, 2009 10:37 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Apr 17, 2009 10:37 pm

Pse Sonte s’mè shkruan


Pse s’me shkruan sonte,
pse me je hidhruar,
mè thuaj naten e mir,
te lutem pllumb i shkruar.
Me thuaj se me don,
me thuaj flej qetè,
me shkruaj si qdo natè
tè dua pèr jetè.
Mè thuaj yllza ime,
si qdo nat mè thua,
spo mè merr gjumi,
pa ledhatimet e tua...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Mon Apr 20, 2009 8:08 pm

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është folea Që në të banon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Mon Apr 20, 2009 8:09 pm

(ah more zot qysh met mi more si mem ik zogu prej dore per nje gje i lutem zotit "ah ti kisha mendet e sodit"
ndoshta kurr nuk u ba von me lulezu dashuria jon pse me thon mu ata sy je per mu e jam per ty!!!)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Mon Apr 20, 2009 8:10 pm

TE DUA" eshte shkruar!

çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.


Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr

Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.

Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Mon Apr 20, 2009 8:13 pm

Te Pata Thene !

Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
RreZiKanTe
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 28
Registration date : 17/04/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Mon Apr 20, 2009 8:17 pm

Me Fal qe te Deshta e kete ti se Meritove
Me Fal qe po Vuaj e kete ti ma Shkaktove
Ndoshta vjen nje Dit qe kurr ti se Mendon
Dhe ateher e merr Denimin qe e Meriton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SEKTORI GJENERAL :: TEMA E LIRE-
Kërce tek: